Rozpoczęto działalność klubu z sekcjami: biblioteczną, rekreacyjną-turystyczną, imprez towarzyskich, współpracy z Kościołem i samopomocy sąsiedzkiej. Otwarto bibliotekę, w której zgromadzono ponad 200 książek i czasopism popularno-naukowych. Regularnie co tydzień prowadzono w klubie zajęcia gimnastyczno-rekreacyjne dla mieszkańców Ośrodka.

Prof. Andrzej Mulak zakręca urnę z aktem erekcyjnym

Prof. Andrzej Mulak zakręca urnę z aktem erekcyjnym.

Odbywały się również w klubie spotkania towarzyskie (spotkania wielkanocne i opłatkowe). Wygłoszono również kilka prelekcji. Od 2001 roku do chwili obecnej w pomieszczeniach klubu odprawiana jest w dni świąteczne Msza Święta.

Ośrodek Seniora Wyższych Uczelni Wrocławia

Na początku 2003 roku zostało otwarte specjalistyczne centrum rehabilitacji. Działalność Fundacji na rzecz mieszkańców trwa do chwili obecnej pomimo wielu przeszkód, które spowodowane były zmianami ustaw o spółdzielniach mieszkaniowych (w 2000, 2007, 2011 roku). W związku z tym zmienił się status Ośrodka Seniora, ponieważ zaistniała możliwość przekształcenia mieszkań lokatorskich w lokale własnościowe. Z dniem 1.01.2013 roku nastąpiło przekształcenie stanu prawnego części mieszkań – skorzystała z tej możliwości 1/3 mieszkańców Ośrodka. Taka sytuacja nie zahamowała działalności Fundacji na rzecz mieszkańców tego domu.

Strony: 1 2 3 4